MENÜ

Hakkımızda

OktoPeople 2015 yılında kurulan, yeni nesil UX Danışmanlık firmasıdır. OktoPeople’ın pazarda fark yaratan yaklaşımı BUTİK ve tamamen müşteriye özel hizmet bakış açısıdır.

Sektörel deneyimi yüksek, uzman multi-disipliner tasarımcılar OktoPeople’ın en güçlü değer teklifidir. Başlıca hizmetlerimiz arasında kullanıcı araştırmaları, tasarım, ürün geliştirme, içerik stratejisi ve optimizasyon yer almaktadır.

Hedefimiz; inovatif, yüksek kar getiren, yeni nesil ürünler tasarlayarak, milyonların bu ürünleri keyifle ve kolayca kullanmasını sağlamaktır.

OktoPeople değerleri

"Her gün daha iyi bir gün"

Değişime inanan bir ekibiz. İşte bu yüzden Japonca’daki kai (değişim) ve zen (daha iyi) kelimelerinin birleşimi olan Kaizen felsefesinden ilham alıyoruz. Bu değişim, hem bireysel hayatlarımıza yansıyor hem de ekip olarak yaptığımız işi sahiplenmemizi ve evrensel değişime hızlı ayak uydurmamızı sağlıyor.

Ekip

OktoPeople'da herkes en iyi bildiği işi yapar, deneyimlerimizin birleşmesiyle de ortaya güzel işler çıkar.

Bizler, çalışırken aynı zamanda hobilerine vakit ayırabilen mutlu insanlarız. Aramızda müzisyen de var, basketbolcu ve yelkenci de... Yeni nesil çalışma yöntemlerini kullanarak geliştirdiğimiz modelle hem daha verimli ve mutlu çalışıyoruz hem de kendimizi özgür ve motive hissediyoruz.

Remote Çalışma Modelimiz

Bizler hızlı gelişen teknolojiyle birlikte internetin olduğu her yerden çalışabiliyoruz. Ekipteki herkesin rahat ettiği yerde, verimli olduğu saatlerde çalışmasını destekliyoruz. Bu model, proje planına sadık kalmamızı ve işlerimizi zamanında ve kaliteli bir şekilde teslim etmemize engel olmuyor; aksine kişisel zaman yönetimi konusunda tüm ekibi daha sorumlu ve proaktif olmaya itiyor.

Elbette sadece uzaktan çalışmıyoruz, müşterilerimizi proje süresince mutlaka ziyaret ediyor ve ortak ekip çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalarımızı ise bulut üzerinden müşterilerimizle paylaşıyor ve 7/24 takip edebilmelerini sağlıyoruz. Verdiğimiz Butik hizmetin karşılıklı güven ve kalite dahilinde olması gerektiğine inanıyoruz.

Agile Çalışma Modelimiz

Proje süreçlerinde işi zamanında ve kaliteli bir şekilde teslim etmemizi sağlayan proje planlama yöntemlerini kullanıyoruz. Yaptığımız işe ve OktoPeople proje yönetim süreçlerine en uygun olduğunu düşündüğümüz Agile çalışma ve planlama yöntemlerini kullanıyoruz.

Agile sayesinde iş planını oluşturuyor ve yazılımdan içeriğe tüm ekibi aynı anda sürece dahil ediyoruz, projeyi fazlandırarak her aşamayı test ettikten sonra bir sonraki adıma geçiyoruz. Bu sayede karmaşık bile gözüken pek çok projede planlı, ekiple birlikte ve zamana uygun hareket ediyoruz.

Kariyer

Potansiyeline güvenen, kararlı ve sorumluluk sahibi, kendini sürekli geliştiren geleceğin deneyim tasarımcıları! Siz de bize katılın.

OktoPeople'da çalışmak, kişilerin potansiyelini ortaya çıkarır. Çünkü biz bu potansiyelin özgür çalışma ortamında ve takım bilinciyle çalışarak daha rahat çıktığına inanıyoruz.

Sunduğumuz yeni nesil çalışma yöntemleri, işte bu bilinçle kişiyi özgür kılar ve ofise hapsetmez ama aynı zamanda sorumlu ve disiplinli olmayı gerektirir. OktoPeople ekibi, yaptığı işi seven, pozitif, aynı zamanda iç ve iş disiplinini oluşturmuş renkli kişiliklerden oluşur.

OktoPeople Genç Akademi

OktoPeople gençler demek. Yeni nesil gençlerin vizyonuna ve cesaretine inancımız büyük, çünkü bizler de daha fazla öğrenmek için yola çıktık ve yolumuzu kendimiz belirledik. OktoPeople'da bir araya geldik; risk aldık, çabaladık, başarıyı da başarısızlığı da ekipçe paylaştık.

Siz de aramıza katılın, tasarım ve kullanıcı deneyiminin detaylarını birlikte keşfedelim, bilgi paylaştıkça artsın. Kim bilir belki Genç Akademi sonunda aynı ekipte birlikte çalışırız?

Genç Akademi'ye başvurmak için tıklayın

OktoPeople Akademi

OktoPeople Akademi'de "Kurumlara Özel Çevik UX Eğitimi" veriyoruz. Farklı departmanlardan çalışanların katılabileceği eğitim ve atölyelerde UX bilincini aşılıyor, kolektif tasarımı ve UX süreçlerini uygulamalı örneklerle gösteriyoruz.

İş ortaklarımız

Birlikten güç doğacağına inanıyoruz. İşte bu yüzden uzmanlık alanımızın dışındaki işleri, işin profesyonellerine bırakıyoruz.

Bazı projelerde güçlerimizi ve kaynaklarımızı iş ortaklarımızla birleştirip ortak çalışma yürütüyoruz. Yapılan işin karşılıklı güven çerçevesinde, zamanında ve kaliteli çıkması bizim için en önemli kriterlerden biri. Siz de firma olarak OktoPeople iş ortaklığına katılmak isterseniz bize yazın.

“İyi tasarım az ve öz olandır.”

Dieter Rams

Merhaba OktoPeople!