MENÜ

Meriç Bakış

Denizci, Bisikletçi ve Doğa Aşığı

"Tasarım aslında sokakta, parkta ve hayatın içinde mevcut. Tasarım odaklı düşünmek için uzaklara gitmeye gerek yok. Hayatın işleyişi gereği aynı yöntemler çevremizde işliyor. Gerekli olanlar ürünleşiyor. Doğa bu konuda en iyi MVP kurucularından biri denebilir."

OktoPeople’a serin bir ekim akşamı katılan Meriç, endüstriyel tasarım eğitimini ve tecrübelerini, dijital ürün ve servislere yansıtarak OktoPeople’a renk katmıştır. Birçok farklı projede araştırma, UX ve servis tasarımı gibi konularda hizmetler vermektedir. Proje Yönetimi konusunda kendisini geliştiren Meriç, ayrıca sıkı bir doğa tutkunu olarak çalışma habitatında sayıları 20’yi aşan bitkiyle birlikte yaşamaktadır.

Dijital dönüşümü ve yeni nesil endüstriyi yakından takip eden arkadaşımız, canlı odaklı verimli tasarımların gelecekte daha değerli olacağını varsaymakta ve sürekli bu konuda fikir/proje geliştirmektedir. Hareket eden, üreten ve pedal çeviren canlılar olduğumuzu düşünen Meriç, her yeni güne anlamlı bir yaşam amacıyla uyanıp, dakikliği ve disipliniyle kendini sürekli dönüştürmektedir. Ayrıca arkadaşımız, tasarım odaklı düşünce tekniklerini önce tasarımcının kendi hayatına, sonra işine uygulamasını önermektedir. :)

İyi ürünler, yüksek motivasyon ve takım ruhuyla üretilir.

Işıl Özkan

Merhaba OktoPeople!