MENÜ

Dante Işıl Özkan

Basketbolcu, Girişimci ve Sanat Aşığı

"OktoPeople, gerçek potansiyelini hayatının her alanında kullanmayı hedefleyen, böylelikle kendisine, ülkesine ve dünyaya faydalı, sürekli gelişimi ilke edinmiş multi-disipliner tasarımcıların oluşturduğu kolektif bir gruptur."

OktoPeople içsel uyanışı ve farkındalığı destekler, ezber ve rutini reddeder; dolayısıyla OktoPeople’ı 2015’te kuran ve ilk kıvılcımı yakan Işıl, hedeflerine ulaşabilmek için 7/24 koşturmayı sabah 9/5’e tercih etmiştir. (See, everyday I’m hustling Işıl’ın mottosudur.) Işıl’ın hayat amacı; her gün öğrenip gelişerek farkındalığını yükseltmek ve dünyayı evi haline getirebilmektir. Yönetimde ise sürekli gelişim (kaizen), kolektif çalışma kültürü, şeffaflık, verimlilik, çevik metotlar gibi kavramları prensip edinmiştir; bunları öğrenirken uygulamaya çalışmaktadır.

Yapay zeka, VR gibi UX’e yön veren yeni nesil teknolojileri takip ederken, aynı zamanda müşteri odaklı ve butik hizmet anlayışıyla OktoPeople’ın stratejik hedeflerini ve rotasını kolektif bilinçle birlikte oluşturmaktadır.

Işıl, üniversite yıllarında temel sanat ve grafik tasarım eğitimi almıştır. Amerikan Kolej liginde burslu basketbol oynamıştır; farklı karakterde pek çok koç ile çalışmıştır. Bazen koçların acımasız olduğunu düşünmüştür; iş yaşamında ise disiplinin, kuralların gerekliliğini bizzat deneyimleyerek öğrenmiştir. (Thug life)

Basketbolun bir takım sporu olması ve takım oyuncularının farklı roller ile birbirlerini tamamlayarak harmoni içinde çalışmaları, iş yaşamında Işıl’a ilham vermiştir; bu nedenle OktoPeople’ın yapılmasında da farklı disiplinlerde görev alan yetenekli tasarımcılardan oluşan, yardımlaşmayı prensip edinen özel ve güzel insanlardan oluşan bir ekip kurmuştur.

Koşturmacadan arta kalan zamanlarda meditasyon, sergi, festival ve resim, dans gibi sanat branşlarına zaman ayırarak farklı deneyimler yaşamak ve bakış açıları kazanmayı istemektedir.

Merhaba OktoPeople!